Czar poszukiwań

Człowiek to stworzenie stadne. Chyba nikt nie ma co do tego absolutnie żadnych wątpliwości. W końcu to nie jest wymysł dzisiejszych czasów. Gdyby ludzie w swej naturze byli samotnikami i nie potrzebowali innych ludzi – wtedy nie powstałyby społeczeństwa i w ogóle instytucja miasta czy państwa jako takiego. Ludzie po prostu potrzebują siebie nawzajem. Żaden człowiek w końcu nie jest samowystarczalny, nie można znać się na wszystkim.

Ale nie chodzi przecież tylko i wyłącznie o kwestie natury czysto praktycznej. Sprawa jest przecież dużo bardziej złożona i delikatna. Ludzie po prostu potrzebują siebie nawzajem. Potrzebują nie tylko na stopie praktycznej, ale też emocjonalnej, duchowej i uczuciowej. Naukowcy są wręcz przekonani co do tego, że niemowlęta mogą się rozchorować w wyniku samotności, a ta choroba może prowadzić nawet do śmierci. Ludzie są więc sobie niezbędni do życia. Choć przecież nie tylko dlatego łączą się ze sobą w pary.

Odwieczne poszukiwania drugiej połówki

Już wielki grecki filozof uważał, że ludzie niegdyś byli istotami idealnymi – złożonymi z dwóch twarzy, czterech rąk i czterech nóg. Jednak bogowie nie mogąc wytrzymać ich doskonałości, podzielili ludzi na pół, skazując ich na poczucie wiecznej pustki i tęsknoty za utraconą drugą połówką, dopóki nie zostanie ona odnaleziona. Dlatego ludzie zostali niejako skazani na wieczne poszukiwania swojej drugiej, utraconej połówki, bo wtedy i tylko wtedy, znów staną się istotą pełną, szczęśliwą i naprawdę wszechmocną. Dlatego relacje damsko-męskie, relacje partnerskie, to tematy, które od dawien dawna rozpalają ludzie umysły i pragnienia. Niektórzy są szczęściarzami i bardzo szybko odnajdują swoje drugie połówki, inni szukają jej całymi latami. Z mniejszymi lub większymi sukcesami. Jednak same poszukiwania nie są niczym złym. Jeśli ktoś to lubi. A przecież istnieją ludzie, którzy bez żadnych problemów odnajdują się w tym świecie poszukiwań. W świecie flirtów, uwodzenia i gładkich słów. A jeśli ktoś się w tym świecie nie odnajduje? To też jeszcze nic straconego. W końcu nie ma jednego, uniwersalnego sposobu na to, by znaleźć swoją drugą, wyśnioną i wymarzoną połówkę.

Uwodzenie.org – blog o relacjach damsko-męskich – dowiedz się więcej

http://www.uwodzenie.org/

W dzisiejszych czasach można w tym celu sięgnąć chociażby do Internetu. W końcu, statystycznie rzecz biorąc, naprawdę coraz więcej par poznaje się właśnie w ten sposób. I naprawdę nie ma w tym nic złego! Na szczęście bardzo dawno minęły już czasy, w których znajomości z Internetu były jednoznacznie kojarzone z czymś złym, niewłaściwym i na różne sposoby wybrakowanym, a nawet niebezpiecznym. Oczywiście, nadal trzeba zachowywać pewną, swego rodzaju, ostrożność, ale przecież ostrożność jest wskazana przy poznawaniu obcych tak po prostu. Bez względu na to, gdzie się tę obcą osobę spotka i pozna. A przecież ostrożność nie może oznaczać, że człowiek zamyka się na innych ludzi. Bo, jak przecież wszyscy doskonale wiedzą, człowiek to stworzenie stadne – dlatego musi przebywać z innymi ludźmi. A poszukiwanie drugiej połówki to zajęcie trudne, ale piękne i warte tego trudu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *